Skip to main content

ABC nauczyciela wychowania przedszkolnego

Current Status
Not Enrolled
Price
128 zł
Get Started

Celem wychowania przedszkolnego jest wsparcie całościowego rozwoju dziecka. Wsparcie to realizowane jest przez proces opieki, wychowania i nauczania – uczenia się. Nauczyciel, dobierając odpowiednie formy i metody pracy, uwzględniać powinien właściwości i potrzeby rozwojowe dziecka. W całym procesie edukacyjnym nauczycielowi najbardziej pomaga świadomość podejmowanego celu. Gdy nauczyciel wie, w jaką wiedzę chce dziecko wyposażyć, jakie rozwinąć umiejętności i jakie ukształtować postawy – szuka sposobu, jak to skutecznie zrobić. Organizuje zajęcia, stwarza okazje edukacyjne, wykorzystuje sytuacje okolicznościowe, nie zapominając o najważniejszej formie aktywności dziecka, jaką jest zabawa. Jak zatem przygotować przestrzeń edukacyjną w przedszkolu? W co wyposażyć kąciki zainteresowań? Jak zaplanować zajęcia dydaktyczne zgodnie z metodyką pracy? Które z metod są najbardziej efektywne i dlaczego?

Dzięki uczestnictwu w tym szkoleniu:
  • Poznasz sposoby i warunki realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego.
  • Zaplanujesz okazję edukacyjną i wykorzystasz sytuację okolicznościową do realizacji programu wychowania w przedszkolu.
  • Przygotujesz własny plan pracy w oparciu o wybrany program.
  • Zaprojektujesz zgodnie z metodyką przebieg różnych typów zajęć dydaktycznych.
  • Przeprowadzisz obserwacje pedagogiczne i określisz wnioski do dalszej pracy z dzieckiem.
  • Dowiesz się, które autorskie metody i koncepcje pracy sprzyjają rozwojowi dziecka.

Podczas szkolenia upewnisz się, że znajomość metodyki wychowania przedszkolnego efektywnie sprzyja skutecznemu wspieraniu rozwoju dziecka.

Małgorzata Koc

Jestem nauczycielką przedszkola, doradcą metodycznym w zakresie wychowania przedszkolnego, wykładowcą, autorką licznych materiałów metodycznych dla nauczycieli uwzględniających wszechstronny rozwój dziecka w oparciu o efektywnie dobrane metody pracy. Prowadzę autorskie warsztaty z zakresu zabaw twórczych inspirowanych ruchem, muzyką, wierszem i obrazem, a także warsztaty z zakresu metodyki wychowania przedszkolnego zwłaszcza zajęć umuzykalniających w przedszkolu. Ostatnio zafascynowana jestem zabawami słowno-ruchowymi, które stały się inspiracją do napisania innowacji pedagogicznej pt. „Pokazywane wierszyki jako narzędzie pracy nauczyciela”.

Zapraszamy do skorzystania z naszego szkolenia. Za pierwszym razem wymagane będzie przechodzenie przez lekcje według zadanej kolejności. Po ukończeniu danej lekcji możesz do niej wrócić w dowolnym momencie, kiedy tylko zechcesz! Gdy już poznasz wszystkie treści i prawidłowo odpowiesz na pytania testowe, będziesz mieć możliwość pobrania zaświadczenia ukończenia szkolenia!

Czy chcesz mieć dostęp do wszystkich szkoleń z zakresu wychowania przedszkolnego na jednej platformie? Skorzystaj z kodu rabatowego tylko348, który obniży cenę o 150 zł. Za dostęp do 20 szkoleń zapłacisz tylko 348 zł, czyli zaledwie 17 zł za jedno szkolenie!
Poznaj wszystkie nasze szkolenia: www.edu-akcja.pl/tematyka/

Kup dostęp do wszystkich szkoleń!

498 zł  348 zł z kodem tylko348

Ocena szkolenia

5.0
Średnia ocen
Liczba ocen: 2
5
2
4
0
3
0
2
0
1
0
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!
Beata Otkinska
Przesłana 2 lata temu
Szczerze polecam !

Świetne szkolenie! Cena bardzo przystępna! Naprawdę warto!

Maja Sołtysiak
Przesłana 2 lata temu
Rewalcja

Szkolenie bardzo praktycznie. Ogrom przekazanej wiedzy i doświadczenia przekazany podczas szkolenia w sposób bardzo konkretny i przystępny dla wszystkich. Bardzo polecam! Zarówno "młodym" jak i tym "starszym" nauczycielom.

Show more reviews
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!